Znojemské historické vinobraní 2009
Termín: 11.-13.9.2009
Jak se již stává pravidlem, záznam akce naleznete v kronice.
Program Znojemského vinobraní:
Pátek - historický program
VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
14:00 Slavnostní zahájení trhu konšely města Znojma za doprovodu bubeníků skupiny TAMBOUR a praporů skupiny HEROLD
14:30 KÁRA KOMEDIANTŮ a CHODNÍKOVEJ ŠPEKTÁKL divadla KVELB
15:00 Historická hudba skupiny LUCREZIA BORGIA
15:30 Rytířský turnaj družiny historického šermu PŘEMYSLOVCI
16:00 Historický tanec skupiny ROMANCE
16:30 Kejklířské představení KEJKLÍŘE JONÁŠE
17:00 Loutková pohádka DIVADLA JÁ TO JSEM – KRÁLOVSKÁ MOUDROST
17:30 Historická hudba skupiny GNOMUS
18:00 Žonglérské představení SLÁVKA Z HRADCE
18:30 Rytířský turnaj skupiny historického šermu MERLET
19:00 Divadlo pro děti KORÁB
21:45 KONCERT KRLESS + KEJKLÍŘSKÉ OHNIVÉ PANOPTIKUM (MEGGIE ANGELOV, GEORGE, KEJKLÍŘ JONÁŠ, FAKÍR VALDA)
MIKULÁŠSKÉ NÁMĚSTÍ
14:00 Bubeník a stráže zahajují trh, středověká hudba
14:30 Šermířské představení
14:45 Žebrácké skotačení
15:00 Kejklíř
15:15 Kázání otce Omnibuse o hříchu
15:30 Cikánky tanec a věštírna
Hra skořápky o cenu s diváky
Hra v kostky o cenu s diváky
Středověká hudba a tanec krásné šašice
Kat, šašice, cikánky a žebrák
16:30 Proces s čarodějnicí
17:00 Středověká hudba a výuka tance pro diváky (nový blok učících tanců), kejklíř, žebráci
17:45 Dobový tanec taneční skupiny CAMPANULA
18:00 Středověká bitka kaskadérské skupiny DISK
HRADEBNÍ PŘÍKOP V HORNÍM PARKU
14:15 Rytířský turnaj na koních divadelní a kaskadérské společnosti ŠTVANCI
16:45 Rytířský turnaj na koních divadelní a kaskadérské společnosti ŠTVANCI za účasti královské družiny
Pátek - kulturní program
HLAVNÍ TRIBUNA
14:00 Zahajovací fanfáry – KARLŠTEJNŠTÍ TRUBAČI
14:15 LUCREZIA BORGIA
15:00 Taneční skupina MRAVENCI (mažoretky a cheerleaders)
15:10 MAXIM TURBULENC "Písničkový mejdan“ pro děti a dospělé
16:00 PETR BENDE – populární český rocker se svou skupinou
16:50 Středověké fanfáry – KARLŠTEJNŠTÍ TRUBAČI
17:00 JAKUB SMOLÍK se svou skupinou – populární zpěvák a největší hity country
17:50 VLADIMÍR HRON SHOW – osvědčený moderátor a bavič
18:00 ABBA STARS – světově uznávaná revivalová skupina
18:50 VLADIMÍR HRON show
19:00 TĚŽKEJ POKONDR – tandem Miloš Pokorný a Roman Ondráček
20:00 VLADIMÍR HRON show
20:30 Historický průvod a večerní scéna na tribuně
21:00 VLADIMÍR HRON show
21:30 ČECHOMOR – jedna z našich nejpopulárnějších skupin s lidovými českými a moravskými písněmi
HORNÍ NÁMĚSTÍ
15:00 Dětský folklor DYJAVÁNEK
17:00 Country skupina KVĚTINKA
18:15 Hudební skupina FREEBAND
21:00 Hudební kapela ŠLAPETO
SLEPIČÍ TRH
14:15 MALÉ DIVADÉLKO PRAHA - KRABIČKOVÁ POHÁDKA (loutková pohádka)
15:00 TÁBORŠTÍ POULIČNÍCI - Pouťové písničky
15:45 MALÉ DIVADÉLKO PRAHA - O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE (loutková pohádka)
16:45 DDM ZNOJMO - Taneční vystoupení (vystoupení zájmových kroužků)
18:00 CIMBÁLOVÁ MUZIKA ANTONÍNA STEHLÍKA
KOSTEL SV. MIKULÁŠE
17:00 bohoslužba
VLKOVA VĚŽ
21:00 - 24:00 Hudební skupina FREEBAND
KOSTEL SV. MICHALA
16:00 Výklad o historii kostela – Milan Šoba
18:00 Výklad o historii kostela – Milan Šoba
22:00 Koncert vokální skupiny MOSTY
KAPUCÍNSKÝ KOSTEL SV. JANA KŘTITELE
21:30 Koncert křesťanského folku
SOKOLOVNA – SOKOLSKÁ 12
Znojemsko - zahrada Moravy 10. - 12. 9. 2009 od 9:00 do 18:00 hod.
-výstava ovoce, zeleniny a hroznů
MASARYKOVO NÁMĚSTÍ
14:00 Workshop látky Monika – Patchwork Znojmo, šití na Masarykově nám.
Sobota - historický program
VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
10:00 Slavnostní zahájení trhu konšely města Znojma
10:10 Historická hudba skupiny LUCREZIA BORGIA
10:50 Dobový tanec taneční skupiny CAMPANULA
11:00 Bubeníci skupiny TAMBOUR a prapory skupiny HEROLD
11:30 Fakírská show FAKÍRA VALDY
11:45 Loutkové divadlo JÁ TO JSEM s pohádkou KRÁLOVSKÁ MOUDROST
12:15 Rytířská pohádka družiny historického šermu PŘEMYSLOVCI
12:45 Historický tanec skupiny ROMANCE
13:15 Divadlo pro děti KORÁB
15:00 Středověká bitka kaskadérské skupiny DISK
15:45 Loutkové divadlo JÁ TO JSEM s pohádkou PINOCCHIO
16:15 Šermířské souboje skupiny MERLET
16:45 Historická hudba KRLESS + skotačení KEJKLÍŘE JONÁŠE
17:45 Šermířská pohádka skupiny ORPHANUS
18:15 Bubeníci skupiny TAMBOUR a prapory skupiny HEROLD
19:15 Orientální tanec skupiny ROMANCE
19:45 Dobový šerm skupiny ŠEJDÍŘI
20:15 Žonglérské představení SLÁVKA Z HRADCE
20:45 Taneční skupina CAMPANULA
21:00 21:00 VEČERNÍ KONCERT GNOMUS + KEJKLÍŘSKÉ OHNIVÉ PANOPTIKUM (MEGGIE ANGELOV, GEORGE, KEJKLÍŘ JONÁŠ, FAKÍR VALDA)
MIKULÁŠSKÉ NÁMĚSTÍ
10:00 Bubeník a stráže zahajují trh, středověká hudba
10:30 Žebrácké skotačení
10:45 Šermířské představení
11:00 Kázání otce Omnibuse o hříchu
11:15 Cikánky tanec a věštírna
Hra skořápky o cenu s diváky
Hra v kostky o cenu s diváky
Středověká hudba a tanec krásné šašice
Kat, šašice, cikánky a žebrák
12:15 Středověká hudba a výuka tance pro diváky (nový blok učících tanců)
16:00 Středověká hudba, Středověká hudba a výuka tance pro diváky (nový blok učících tanců), Žebráci
17:00 Šermířské představení, Cikánský tanec, Středověká hudba a tanec krásné šašice
20:00 Ohňová show na pódiu u Mikuláše – Kejklíři, tanečnice, plivači ohně (stojany s pochodněmi)
HRADEBNÍ PŘÍKOP V HORNÍM PARKU
10:00 Rytířský turnaj na koních divadelní a kaskadérské společnosti ŠTVANCI za účasti královské družiny
17:15 Rytířský turnaj na koních divadelní a kaskadérské společnosti ŠTVANCI
20:00 Večerní rytířský turnaj na koních divadelní a kaskadérské společnosti ŠTVANCI za účasti královské družiny
Sobota - kulturní program
HLAVNÍ TRIBUNA
11:00 PAROHÁČI a taneční soubor ZUZANA
11:50 DYJAVÁNEK – dětský folklorní soubor (Znojmo)
12:50 MICHAL NESVADBA – dětmi nejoblíbenější současný umělec
13:50 DAVID GRÁNSKÝ s taneční skupinou
14:00 ZDENĚK IZER – přehled programu
14:30 Historický průvod a slavnostní historická scéna na tribuně
15:30 ZDENĚK IZER – oblíbený moderátor, komik, imitátor a bavič se svou show
15:45 CIMBÁLOVÁ MUZIKA ANTONÍNA STEHLÍKA a PRODUKT ROKU 2009
16:45 WABI DANĚK – folkový písničkář a trampský bard
17:45 ZDENĚK IZER show
18:00 JAROSLAV UHLÍŘ – skladatel a zpěvák nejznámějších a nejzpívavějších českých populárních a filmových písniček
18:45 ZDENĚK IZER show
19:00 WALDA GANG - hraje rockově upravené písně Waldemara Matušky v podání téměř identického dvojníka "Waldy"
19:45 ZDENĚK IZER show
20:00 MIRO ŽBIRKA se skupinou – slovenský hitmaker, zpěvák a bavič
20:45 ZDENĚK IZER show
21:00 HELENA VONDRÁČKOVÁ – první dáma české pop music
22:00 LASER SHOW OHŇOSTROJ
HORNÍ NÁMĚSTÍ
12:00 Rocková kapela GRUSSBACH
15:00 Hudební skupina SABRIN BAND
17:00 Country skupina PAROHÁČI
18:30 Pěvecký sbor VÍTĚZSLAV NOVÁK
20:30 Hudební kapela ONKELS
SLEPIČÍ TRH
9:30 MALÉ DIVADÉLKO PRAHA - O ČERVENÉ KARKULCE (loutková pohádka)
10:30 DIVADLO U STARÉ HEREČKY - O LÍNÉ LIDUNĚ (loutková pohádka)
11:15 TÁBORŠTÍ POULIČNÍCI - POUŤOVÉ PÍSNIČKY
12:00 MALÉ DIVADÉLKO PRAHA - O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE (loutková pohádka)
12:45 TÁBORŠTÍ POULIČNÍCI - POUŤOVÉ PÍSNIČKY
13:30 MALÉ DIVADÉLKO PRAHA - KRABIČKOVÁ POHÁDKA (loutkové představení)
14:30 DIVADLO U STARÉ HEREČKY - O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE (loutková pohádka)
15:15 TÁBORŠTÍ POULIČNÍCI - POUŤOVÉ PÍSNIČKY
16:00 MALÉ DIVADÉLKO PRAHA - O ČERVENÉ KARKULCE (loutková pohádka)
17:00 MALÉ DIVADÉLKO PRAHA - O KOUHOUTKOVI A SLEPIČCE (loutkové představení)
18:00 TŘEHUSK - hudební venkovská kapela ze Zadní Třebáně uvádí STAROČESKÝ KABARET
KOSTEL SV. MIKULÁŠE
12:00 Děkovná bohoslužba
17:00 slavnostní koncert Znojemský komorní orchestr a Chrámový sbor
VLKOVA VĚŽ
10:00 – 24:00 Hudební skupina FREEBAND
KOSTEL SV. MICHALA
16:00 Výklad o historii kostela – Milan Šoba
18:00 Výklad o historii kostela – Milan Šoba
22:30 Koncert vokální skupiny MOSTY
KAPUCÍNSKÝ KOSTEL SV. JANA KŘTITELE
21:30 Koncert křesťanského folku
SOKOLOVNA – SOKOLSKÁ 12
Znojemsko - zahrada Moravy 10. - 12. 9. 2009 od 9:00 do 18:00 hod.
-výstava ovoce, zeleniny a hroznů
MASARYKOVO NÁMĚSTÍ
11:00 Workshop látky Monika – Patchwork Znojmo
Program Znovínu Znojmo na Znojemském vinobraní
Pátek 11. 9. 2009:
14.00 – 20.00 Loucký klášter – mazhaus „Kladivo“ – posezení a prodej sudových vín a burčáku
14.00 – 20.00 Štukové sály Louckého kláštera – ochutnávka ročníkových vín, prodej celého sortimentu lahvových vín v prodejně. Venkovní prostor areálu Louckého kláštera – Kuchařské častování P. Stupky s Třeboňským kaprem, prodej rybích specialit i z „KAPŘÍ“ (vše bez kostí)
14.00 – 20.00 naučná ochutnávka a prodej vín ve Státním archivu Znojmo, Divišovo nám
14.00 – 24.00 mázhauz ve firemní prodejně na Horní České, prodej burčáku a jakostních vín
12.00 – 22.00 ochutnávka vín v Moravském sklípku v Šatově
Sobota 12. 9. 2009:
10.00 – 20.00 Loucký klášter – mazhaus „Kladivo“ – posezení a prodej sudových vín a burčáku
10.00 – 20.00 Štukové sály Louckého kláštera – ochutnávka ročníkových vín, prodej celého sortimentu lahvových vín v prodejně. Venkovní prostor areálu Louckého kláštera – Kuchařské častování P. Stupky s Třeboňským kaprem, prodej rybích specialit i z „KAPŘÍ“ (vše bez kostí)
10.00 – 20.00 naučná ochutnávka a prodej vín ve Státním archivu Znojmo, Divišovo nám
10.00 – 24.00 mázhauz ve firemní prodejně na Horní České, prodej burčáku a jakostních vín
12.00 – 22.00 ochutnávka vín v Moravském sklípku v Šatově
Upozornění: vstup přes dvůr u Louckého kláštera do prodejen lahvových vín a sudových vín a sýrů v době konání Znojemského vinobraní 11. – 12. září 2009 je volný a bezplatný, totéž platí i o prostorách, které bude mít Znovín otevřené v Louckém klášteře v době vinobraní!
Vstupenky
permanentka 11. a 12. září 250,-
permanentka 11. a 12. září (děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci a osoby ZTP) 200,-
děti do 6 let zdarma
Společná vstupenka – Znojemské historické vinobraní a Pálavské vinobraní permanentka 11.- 13. září 300,-
Ubytování:
Chata ZD Korolupy, Oslnovice, Chmelnice (spacáky s sebou, není tam koupelna, jen umyvadlo) - mapa
Počet účastníků je limitován počtem postelí na 9, i když ;-)
Účastníci:
Markéta, Lubor, Ivana, Petr, Iva, Martin
Program výletu: Dle přihlášených účastníků (Procházky NP Podyjí, ochutnávky vína, historický průvod, okolní hrady a zámky...)
Odkazy: